skip to Main Content

آشنایی با انواع تجهیزات Cisco

شرکت «سیسکو سیستمز» (Cisco Systems) یکی از بهترین تولید کننده های سخت ‌افزارهای شبکه و تجهیزات مخابراتی و ارائه دهنده دیگر خدمات و محصولات فناوری بالاست. در ابتدا، سیسکو Cisco فقط رهیاب‌های (روترهای) چند پروتکله تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو Cisco را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد. شرکت سیسکو در سال ۲۰۰۳ موفق به دریافت جایزه ریاست جمهوری ران براون برای کیفیت عالی در روابط کارمندان و جامعه گردید.

در ابتدا، سیسکو فقط روترهای چند پروتکل تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد.

این شرکت فراهم آورنده محصولاتی جهت جابجایی اطلاعات، صدا و تصویر بین ساختمانها، زمین های باز و گرداگرد جهان می باشد و این محصولات در مراکزداده شرکت های بزرگ، مراکز عمومی، شرکت های مخابراتی، شرکت های تجاری و مجتمع های مسکونی نصب و بکار گرفته شده اند.

شبکه های بدون مرز (Borderless Networks) از قبیل رده های مختلف روتر، سوئیچ، سیستم های بی سیم، سیستم های امنیت، شتاب دهنده های شبکه گسترده (WAN Acceleration) و تجهیزات مبتنی بر Media، همچنین تجهیزات مراکز داده و مجازی سازی در شبکه از قبیل مجتمع سازی پردازش(Unified Computing)، مجتمع سازی زیر ساخت ارتباطی (Unified Fabric)، سوئیچینگ در مراکز داده Data Center Switching و شبکه های ذخیره سازی اطلاعات (Storage Networking) و نیز تجهیزات Collaboration مانند IP Phone و IP Video و IP NGN (Next Generation Networks) در زمره محصولات رده Enterprise این شرکت قرار می گیرند.

1.سوئیچ‌های Cisco

2.مسیریاب‌های Cisco

3.سیستم‌های امنیتی Cisco

4.سیستم‌های بی‌سیم Cisco

5.مدیریت سامانه ها و ابر

6.تجهیزات بهینه سازی شبکه WAN

7.تجهیزات پردازشی Cisco UCS

معرفی کلی

زمینه فعالیت این شرکت ، تولید تجهیزات شبکه و همچنین ارتباطات است . این شرکت در سراسر دنیا شناخته شده است و واقع در کالیفرنیا آمریکاست و ریشه اسم آن از سانفرانسیسکو گرفته شده است ، از دیگر فعالیت های مهم این شرکت می توان به ارتباطات راه دور ، تمامی تجهیزات ارتباطی ، طراحی سخت افزارای شبکه و تولید و در نهایت فروش آن. سیسکو Cisco دارای نام های تجاری دیگری مانند لینکسیس و ساینتیفیک می باشد که محصولات تولیدی خود را با این نام ها نیز می فروشد . جالب است بدانید زمانی که فعالیت این شرکت شروع شد ، فقط روترهای چند پروتکل تولید می کرد اما امروزه سراسر جهان آن را می شناسند و فعالیت ها جامع و کاملی دارد .

Back To Top